Yeminli Tercüman Kadrosu İle 72 Dilde Çeviri Hizmeti...
Türkiye'nin her yerine tercüme hizmetiFarsça Tercüme

İran’ın ana dili Farsça’dır. Yine Farsça, Afrika’daki bazı ülkelerde de kullanılan bir dildir. Dilin yapısı gelişmiştir. Arapça alfabeye sahip olan dilin kendisine has gramer yapısı vardır. Dünya edebiyatını etkileyen metinlerin çoğu Farsça yazılıdır. Özellikle Divan edebiyatı şairleri tarafından Farsça divanlar yazılmıştır. Bunun nedeni, dilin edebiyata oldukça yatkın olmasıdır. Bu metinlerin farklı dillere aktarımı veya daha farklı ihtiyaçlar için Farsça tercüme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bir çok önemli edebi eserin farsça olmasından dolayı farsça çeviri size bu konuda yardımcı olabilir.

Profesyonel çeviri süreci;

Kaliteli çeviri hizmeti verebilmenin yolu vardır. Bu yolda iki şeye dikkat edilmesi gerekir. Bunlardan biri, hatasız çeviri hizmetini mümkün kılacak organizasyonun sağlanmasıdır. Elbette ki çok iyi bir organizasyona sahip olabilmek, insan kalitesiyle mümkündür. Dolayısıyla, eğer yetenekli ekibe sahip olunmazsa başarılı çalışmalara imza atılması da söz konusu olmaz. Firmamızın çeviri ekibi deneyimli, tecrübeli ve yetenekli kişilerden oluşur. Bu ekip, Farsça ve daha farklı dillerde çeviri yapabilir. 

Doğruluğun sağlanması adına iki aşamalı bir kontrol sisteminden bahsetmek lazımdır. Bu sistem sayesinde hem mütercim hem de editör masası tarafından metinler denetlenir. Herhangi bir hatanın olmadığından emin olunduktan sonra ise, telsim edilir. İkinci husus ise, hızdır. Acil çevirilere ihtiyacı olan kişilerin çok fazla bekletilmesi asla doğru değildir. Acil tercüme ihtiyacını görecek bir ekibe sahip olunması gerekir. 

Yeminli tercüme işlemlerinde dikkat dilmesi gereken konu vardır. Farsça bir resmi belgenin Türk makamlarına sunulması için çevirisinin yapılması lazımdır. Ancak bu çeviri herhangi bir kişi tarafından yapılamaz. Böyle olduğunu düşündüğümüz zaman çevirinin resmi makama sunulmasında problemler yaşanır. Bu da, işlerinizin aksaması anlamına gelir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen metne imza ve kaşe atılır. Talep edilmesi halinde ise, noter tasdikleri de yaptırılır. 

Notere kayıtlı yeminli tercüman tarafından yapılan çeviriler, en kısa sürede tamamlanır. Özellikle resmi evrak çevirileri hemen teslim edilebilir. Bu tür evrakların karakter sayısı düşüktür. Bu nedenle çeviri işleminin yapılması da kısa zaman alır. Kaliteli ve uygun fiyatlı tercüme yaptırmak istediğiniz metnin kopyasını bizimle iletişime geçip gönderiniz ve teklif almayı bekleyiniz sizin için uygun olan fiyatı en yakın zaman da tarafımızca söylenecektir. 

HEMEN ARAYIN

Acil Tercüme Kadıköy [Göztepe]

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Dilsiz Sokak No.: 1 Kat: 3 Daire: 8 34700
Çemenzar / Kadıköy / İSTANBUL

Acil Tercüme Kadıköy [Çarşı]

Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi, No. 26 Kat 3 Daire 6, 34714 Kadıköy/İstanbul (Giriş Yanyalı Fehmi Lokantasının Sol Tarafındaki Kapı)

Acil Tercüme Şirinevler Şubesi

Şirinevler Mah. Meriç Sok. Toyak İş Merkezi D Girişi No.: 2B 24, 34188
Bahçelievler / İstanbul

Acil Tercüme Taksim - [Beyoğlu]

Sıraselviler Cad. No. 3 Cengaver Han Kat: 4 D: 5 Taksim 34433 Beyoğlu/İstanbul

Acil Tercüme Ataşehir Şubesi

Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7/1 Kat: 5 D: 34, 34758 Ataşehir / İSTANBUL

Acil Tercüme Bakırköy Şubesi

Cevizlik Mah. Fahri Korutürk Cad. No. 40 Ali Işık İş Hanı Kat 1 Daire 8, 34142
Bakırköy/İstanbul

Acil Tercüme Beylikdüzü-Beykent

Cumhuriyet Mahallesi İstanbul Outlet Park AVM 374/111-112 Kat: 3, 34500 Beykent Büyükçekmece / İstanbul