Yeminli Tercüme Bürosu olarak 8 farklı şubemizle hizmet vermekteyiz. Fiyat ve bilgi almak için bize ulaşın: Whatsapp Hemen Ara E-Posta

Tıbbi Tercüme - Tıbbi Çeviri

Tıp her geçen gün hızla gelişiyor. Yeni buluşlar, tedavi yöntemleri ve ilaçlar derken tıp sektörü dünyanın en hızla büyüyen iş alanlarından biri haline geldi. İnsanlara daha sağlıklı bir yaşam sunmak ve hastalıklara karşı verilen savaşta en hızlı ilerlenen dönemdeyiz. Tıp alanındaki gelişmelerde insanlara yardım etmek için ilk başta dünya çapındaki kurul ve uzmanların onayını almak gerekiyor. Tıbbi çeviriler ile Dünya'daki en yeni tıp gelişmelerini takip edebilirsiniz.

Tıbbi Tercüme, herkes için çok önemlidir. Çünkü tıp dilin büyük çoğunluğu Latince olduğu için anlaşılması zordur. İşte burada Tıbbi çeviri araya giriyor. Tıbbi çeviri herkesin kültürüne göre her yazıyı, gelişmeyi Dünyaya tanıtır.

Tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri tüm dünyaya yardım etmek için önemli bir ilk adım. Geliştirdiğiniz ürün ve tedavi yöntemlerini farklı kültürlere tanıtmanız gerekiyor. Türkiye’deki tıbbi dilin büyük çoğunluğu Osmanlıca ve Farsça’ya dayanıyor. Haliyle ortak tıb dili latince olsa da uygulamadaki, anlatım özel bir yapıya sahip. Gerek akademik yazılarınız, gerek ilaç buluşlarınız için tıb dilini bilen tercümanlar önem taşıyor. Tıbbi tercüme insanların sağlıkları açısından önemlidir ve bu konuda ülkeler arasındaki bilgi alışverişini sağlamak amacıyla bir çok insanın hayatını kurtarabilirsiniz.

Tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri hizmetlerinde Acil Tercüme olarak, tıp eğitimi almış, uzman, akademik dile ve tıp diline hakim uzmanlarımız, emanet ettiğiniz metinleri gizlilik ilkelerine uygun şekilde çevireceklerdir. Tüm dünya dillerinde Türkçe ve çevrilen dilin hassasiyetine göre gerekli tercüme işlemi yapılacaktır. Tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri hizmetlerinde, kargo ile teslim alınan metinler gizlilik ilkesine göre çevrilir. Daha sonra ise tıbbi tercüme ve tıbbi çeviriler noter kontrolüyle faturasıyla birlikte size ulaştırılacaktır. 

Acil Tercüme olarak, tıbbi tercüme alanında hizmet verdiğimiz konuları şu şekilde sıralayabiliriz: Tıbbi süreçlere ilişkin akademik yazı, makale, tıbbi ürün kataloglarının, kullanım kılavuzları, tıp ve eczacılık kuruluşlarının tanıtım metin ve broşürlerinin, uzman raporlarının, hasta bilgileri, farmakoloji ile ilgili olarak klinik deney, tıbbi ürün lisans ve patent, teknik şartname, Bilimsel çalışma, ilaç prospektüs, Tez, Adli Tıp, Anatomi, Anestezi, Araştırma, Biyofizik, Biyoistatistik, Biyokimya, Çocuk Ruh Sağlığı, Dahiliye, Deontoloji, Dermatoloji, Diş Hekimliği, Diyagnostik, Ecza ve Eczacılık, Embriyoloji, Endokrinoloji, Endoskopi, Farmakoloji, Fizyoloji, Genel Cerrahi, Genetik, Göz Hastalıkları, Halk Sağlığı, Histoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Klinik Rapor, Mikrobiyoloji, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Patoloji, Psikiyatri, Radyoloji, Şifalı Bitki, Toksikoloji ve Üroloji tercümeleri. Tüm bu tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri konularında Türkiye’nin her yerine hizmet veriyoruz.