Yeminli Tercüman Kadrosu İle 72 Dilde Çeviri Hizmeti...
Türkiye'nin her yerine tercüme hizmeti


Yeminli Tercüme Bürosu olarak 4 farklı şubemizle hizmet vermekteyiz. Fiyat ve bilgi almak için bize ya da yoluyla ulaşabilirsiniz.

Tercüme Bürosu

Tercüme BürolarıTercüme bürosu, tercüme türleri ile ilgili çeşitli hizmetler veren işletmeleri ifade etmektedir. Çeviri hizmetleri, son zamanlarda kişilerin sık sık başvurduğu hizmetler arasında yer almaktadır. Kişiler belirli bir dilde yazılan metni, farklı bir dile çevirmek için bu hizmetlere başvururlar. Çeviri hizmetleri ise bu diller ile ilgili ya da tercümanlık hizmetleri ile ilgili eğitim almış olan kişiler tarafından verilmektedir. Kişilerin bu konuda eğitim almış olması, yapılan tercümenin başarılı olmasını sağlamaktadır. Aksi takdirde klasik çeviri sitelerinden yapılan tercümelerden farklı bir tercüme metni ortaya çıkmaz. Bu doğrultuda tercüme bürolarının ne denli büyük öneme sahip olduğunu açıklayabilmek mümkündür. Pek çok insanın önemli nedenlerden dolayı başvurduğu tercümanlık hizmetlerini veren tercüman bürolarının genel olarak hizmetlerini aşağıdaki gibi açıklamak mümkündür.

Tercüme Büroları Hangi Hizmetleri Verir?

Tercüme büroları genel olarak tüm çeviri çeşitleri ile ilgili hizmetler vermektedir. Bu doğrultuda yazılı tercüme, sözlü tercüme, noter onaylı tercüme, yeminli tercüme, akademik tercüme, tıbbi tercüme, teknik tercüme gibi çeşitli çeviri türleri bulunmaktadır.

Yazılı tercüme, en genel tanımı ile yazılı metinlerin tercüme edilmesi anlamına gelmektedir.

Sözlü tercüme ise; yazılı bir metin olmadan gerçekleştirilen tercüme türlerini ifade etmektedir. Sözlü tercüme, genel olarak ikiye ayrılmaktadır: Bunlar ardıl çeviri ile simultane çeviridir. Ardıl çeviri, konuşmaların konuşmalarını bitirmesi ve sonrasında tercüme yapılmasını ifade etmektedir. Simultane tercüme ise; konuşma esnasında birebir tercüme yapılması anlamına gelmektedir.

Yeminli tercüme hizmeti ise; yeminli tercümanlar tarafından hazırlanan ve metnin sonunda tercümanın kaşesinin ve imzasının bulunduğu tercüme türüdür.

Noter onaylı tercüme ise; yeminli tercüme ile aynı amaca hizmet etmektedir. Yapılan tercüme noter tarafından onaylandığı için oldukça güvenilirdir. 

Tüm bu hizmetleri iyi tecrübeli ve sektörde deneyimli bir tercüme bürosundan almalısınız.
 

HEMEN ARAYIN

Acil Tercüme Kadıköy [Göztepe]

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Dilsiz Sokak No.: 1 Kat: 3 Daire: 8 34700
Çemenzar / Kadıköy / İSTANBUL

Acil Tercüme Kadıköy [Çarşı]

Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi, No. 26 Kat 3 Daire 6, 34714 Kadıköy/İstanbul (Giriş Yanyalı Fehmi Lokantasının Sol Tarafındaki Kapı)

Acil Tercüme Şirinevler Şubesi

Şirinevler Mah. Meriç Sok. Toyak İş Merkezi D Girişi No.: 2B 24, 34188
Bahçelievler / İstanbul

Acil Tercüme Bakırköy Şubesi

Cevizlik Mah. Fahri Korutürk Cad. No. 40 Ali Işık İş Hanı Kat 1 Daire 8, 34142
Bakırköy/İstanbul

Acil Tercüme Ataşehir Şubesi

Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7/1 Kat: 5 D: 34, 34758 Ataşehir / İSTANBUL