Yeminli Tercüme Bürosu olarak 8 farklı şubemizle hizmet vermekteyiz. Fiyat ve bilgi almak için bize ulaşın: Whatsapp Hemen Ara E-Posta

Bulgarca Tercüme

Burgarca tercüme çok yaygın olarak kullanılan bir çeviri dilidir. Balkan dilleri arasından en çok konuşulan dillerden birisi, Bulgarcadır. Bu dili, ülkemiz açısından önemli kılan sebepler arasından tarihi bağlar öncelikli yer teşkil ediyor. Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin giderek gelişmesi ve iki millet arasındaki bağın artırılmasına yönelik faaliyetlerde Bulgarca dilini önemli kılan hususlar arasındadır. Bu dille ilgili tercüme taleplerinin genelini tarihi vesika ve evraklar oluşturuyor. Komşu ülkemiz olmasından dolayı bulgarca tercüme ticari ilişkiler açısından önemli bir yer kapsamaktadır.

Bulgarca Çeviri

Bulgarca, farklı bir alfabeye, cümle yapısına ve telaffuza sahip dillerden birisidir. En eski diller arasında da yer alıyor. Bu nedenle, edebi metinlerin çevirisinde işin uzmanından destek almak çok önemlidir. Bulgarca edebi metinlerin tercümesi, ticari sözleşmelerin çevirisi veya herhangi bir metnin tercüme edilmesi için kurumsal şirketlerden destek alınması önem arz ediyor. Buralardaki yetkin ve deneyimli personel tarafından en zorlu metinlerin çevirisi hızlı ve sıfır hatayla gerekleşebiliyor. 

Sıfır Hata Mümkün Mü?

Bulgarca gibi bir dille ilişkili metinlerin hedef dile aktarılması sırasında sıfır hata mümkün olabilir mi? İşin uzmanları tarafından tercüme edilen metinlerden elde edilen sonuç bu yöndedir. Müşterilere en iyi tercüme metinlerinin sunulması için iki aşamalı bir sistem söz konusudur. Öncelikli çevrisi yapılacak metne doğru tercüman ataması yapılıyor. Tercüman tarafından çeviri işi tamamlanıyor. Ardından ise, editör kontrolünden geçiyor. Böylece, sıfır hataya sahip metinler müşteriye sunulabiliyor. 

Bu süreç oldukça hassas yürütülürken aynı zamanda da hızlı ilerlemesi sağlanıyor. Böylece tercüme anında çok fazla zaman kaybı yaşanmansa müsaade edilmiyor. Çevirisi yapılacak metnin uzun ve hacimli olması halinde uygun bir tercüme zamanı tayin edilebilir. Acele ihtiyaç duyulan çevirilerin gün içerisinde teslimi mümkündür. Özellikle ticari metinler için acele edilmesi gerekebilir. Böyle durumlarda, birden fazla Bulgarca bilen tercüman atanarak, çevirinin en kısa sürede tamamlanması sağlanabilir, önemli olan ticari işte zaman kaybetmemek ve müşterimizi memnun etmek.

Tercüme büromuzun hedefi, müşteri memnuniyetidir. Müşterinin ihtiyacına göre en iyi çözümleri sunuyoruz. En çok ihtiyaç duyulan dillerle ilgili başarılı çeviri projelerine imza atan ofisimiz, her alana ait metinlerin tercümesinde başarılıdır. Deneyimli ve tecrübeli ekiple birlikte büyüyen ve küresel bir organizasyona dönüşen dünyanın tercüme gurusu olan ofisimizi hemen arayabilirsiniz. 

tags: bulgarca tercüme