Yeminli Tercüman Kadrosu İle 72 Dilde Çeviri Hizmeti...
Türkiye'nin her yerine tercüme hizmetiÇeçence Tercüme

Çeçenistan, Rusya Federasyonuna bağlı bir özerk bölgedir. Bu bölgede konuşulan dil, Çeçence olarak biliniyor. Ülkemizin Çeçenlerle olan kültürel ve tarihi bağları vardır. Bu bağların günümüzde de devam ediyor olması Çeçence dilini ülkemiz açısından önemli kılıyor. Çeçenistan’dan ülkemize gelen ve buradan ilgiliyi bölgeye yapılan ziyaretlerin sayısı her geçen gün artırıyor. İlişkilerdeki artış, Çeçence çeviri ihtiyacını da ortaya çıkarıyor. 

Evrak çeviri hizmeti 

Çeçenistan’dan ülkemize gelen Çeçenlerin çalışma ve oturma izni gibi başvurular için teslim etmeleri gereken evrakların çevirisine ihtiyaç duyuluyor. Bu çeviriler, profesyonel ajanslar tarafından hızlı ve doğru şekilde yerine getiriliyor. Bilindiği üzere, resmi evrakların yeminli tercümanlar tarafından çevrilmesi lazımdır. Bunun için de noter kaydı bulunan çeviri büroları hizmet veriyor. Resmi belgenin çevirisinde yeminli tercüman imzasının yer almalıdır. Bu imzanın yer almadığı resmi belge çevirilerinin noter tarafından tasdik edilmesi söz konusu olmaz. 

Yeminli tercüman tarafından çevirisi yapılan metinlerin ilgili noter tarafından tasdik edilmesi gerekiyor. Yeminli tercümanın kayıtlı olmadığı bir noterden tasdik almak mümkün değildir. Bu nedenle, noter tasdiki gereken resmi belge çevirileri için doğru noter üzerinden işlem yaptırmalısınız. Çeçence çeviri, resmi evraklara has bir durum değildir. Ticari ve hukuki niteliğe haiz metinlerin çevirisi için de profesyonel çeviri ajanslarına başvuru yapılabilir. 

Doğru metin çevirisinin önemi nedir?

İnsan, hata yapabilir. Ancak hataların önünü tıkayıcı tedbirler almak mümkündür. Çeviri ofislerinin hata yapma riskini en aza indirmeleri gerekiyor. Bunun için tecrübeli ekiplere sahip olmak kadar, hizmetin işleyişini iyi koordine edebilmek de önemlidir. Bir tercüman tarafından çevirisi yapılan metnin editör tarafından kontrol edilmemesi, önemli hataların söz konusu olmasına neden olabilir. Tercümanın gözünden kaçan hataları editör tarafından yakalanır ve düzeltilir.

Profesyonel ajanslar, çevirisi yapılan metinleri editör kontrolüne göndermeden teslimini yapmaz. İkinci ve gerekiyorsa, üçüncü kontrolden sonra metin teslimi yapılır. Böylece, ufak bir hatadan dolayı yaşanma ihtimali olacak mağduriyetlerin önüne geçilebilir. Kurumsal çalışma modeline sahip ajansları seçerek, doğru ve hızlı metin çeviri hizmeti alabilirsiniz. 

Tags: Çeçence Tercüme

HEMEN ARAYIN

Acil Tercüme Kadıköy [Göztepe]

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Dilsiz Sokak No.: 1 Kat: 3 Daire: 8 34700
Çemenzar / Kadıköy / İSTANBUL

Acil Tercüme Kadıköy [Çarşı]

Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi, No. 26 Kat 3 Daire 6, 34714 Kadıköy/İstanbul (Giriş Yanyalı Fehmi Lokantasının Sol Tarafındaki Kapı)

Acil Tercüme Şirinevler Şubesi

Şirinevler Mah. Meriç Sok. Toyak İş Merkezi D Girişi No.: 2B 24, 34188
Bahçelievler / İstanbul

Acil Tercüme Taksim - [Beyoğlu]

Sıraselviler Cad. No. 3 Cengaver Han Kat: 4 D: 5 Taksim 34433 Beyoğlu/İstanbul

Acil Tercüme Ataşehir Şubesi

Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7/1 Kat: 5 D: 34, 34758 Ataşehir / İSTANBUL

Acil Tercüme Bakırköy Şubesi

Cevizlik Mah. Fahri Korutürk Cad. No. 40 Ali Işık İş Hanı Kat 1 Daire 8, 34142
Bakırköy/İstanbul

Acil Tercüme Beylikdüzü-Beykent

Cumhuriyet Mahallesi İstanbul Outlet Park AVM 374/111-112 Kat: 3, 34500 Beykent Büyükçekmece / İstanbul