Yeminli Tercüman Kadrosu İle 72 Dilde Çeviri Hizmeti...
Türkiye'nin her yerine tercüme hizmetiÇince Tercüme

Çince Tercüme gelişen çin ekonomisiyle ön plana çıkmaktadır. Dünyanın en çok konuşulan dilleri arasında Çince yer alıyor. Çincenin en fazla konuşulan dil olmasının nedeni, yaygın şekilde öğretiliyor olması değildir. Bu durum, Çin’in 1,5 milyarı aşan nüfusundan kaynaklanıyor. Ancak son dönemlerde Çin tarafından yapılan ekonomik açılım ve ataklar, Çinceyi önemli bir dil haline getirildi. Küresel ekonomik liderliğe hızla yükselen Çin’in birçok ülkeyle ilişki içerisine girmesi, Çince öğrenme ve Çince tercüme talebini artıran etkenler arasında yer alıyor.  Çin ekonomisini ön planda bulundurursak , Çin ile kurulabilcek ticari ilişkiler için ticari tercüme gerekmektedir bunun için kaliteli bir tercüman bulmanız gerekiyor.Çin ekonomisinin büyüklüğünü göz önüne alınca çince tercümenin ne denli önemli olduğu ön plana çıkmaktadır.

Çince Tercüme Zor mu?

Çincenin birden fazla lehçesi var. Bu nedenle, zor bir dildir. Öğrenme süreci uzundur. Öğrendikten sonra dile olan hakimiyetin kazanılması zaman alabilir. Bu nedenle tercüme işlemleri için seçilen mütercimin deneyimi iyi olmalıdır. Daha önce Çince metin çeviri yapmamış kişiler tarafından sağlıklı çeviri yapılması mümkün değildir. 

Hangi Tür Metin Çevirileri Talep Ediliyor?

Çin, çok eski bir medeniyettir. Bu nedenle, ilmi açıdan saklı hazinelerin yer aldığı bir ülkedir. Özellikle de geleneksel tıp ve şu anda da teknoloji alanında oldukça gelişmiş bir ülkedir. Çince tercüme metinleri, teknolojik ürünlerin kullanım kılavuzuyla alakalı olabiliyor. Aynı zamanda da, geleneksel tedaviye dayalı yöntemlerin bulunduğu kitaplar, akademik çalışmalar ve makaleler üzerine talepler gelebiliyor. 

Bunların yanı sıra, ülkemizin Çin ile ilişkileri gelişiyor. Bu gelişmeye paralel olarak iki ülke arasındaki ticaret hacmi artıyor. Yeni ticari anlaşma ve sözleşmeler imzalanıyor. Firma ve kurumlar arasındaki bu anlaşma ve sözleşmelerin çevirisi Çinceye hakim mütercimler tarafından yapılıyor. Anlaşmalar, sözleşmeler veya kullanım kılavuzu gibi araçların doğru şekilde çevirisi oldukça önemlidir. Bu çeviriler sırasında yapılan hatalardan dolayı kurumların zarar görmesi söz konusu olabilir. 

Doğru bir çeviri modeli için kontrol mekanizmasının da çalıştırılması lazımdır. Özellikle Çince gibi zor bir dilin çevirisi esnasında kontrol daha da önemlidir. Deneyimli mütercim tarafından çevrilen metin, tecrübeli bir editör tarafından taranmalıdır. Tarama sırasında herhangi bir hata söz konusu değilse, müşteriye teslim edilmelidir. Kurumumuz, Çinceye hakim mütercim kadrosuna sahiptir. Hızlı ve doğru çeviri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

tags: çince tercüme

HEMEN ARAYIN

Acil Tercüme Kadıköy [Göztepe]

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Dilsiz Sokak No.: 1 Kat: 3 Daire: 8 34700
Çemenzar / Kadıköy / İSTANBUL

Acil Tercüme Kadıköy [Çarşı]

Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi, No. 26 Kat 3 Daire 6, 34714 Kadıköy/İstanbul (Giriş Yanyalı Fehmi Lokantasının Sol Tarafındaki Kapı)

Acil Tercüme Şirinevler Şubesi

Şirinevler Mah. Meriç Sok. Toyak İş Merkezi D Girişi No.: 2B 24, 34188
Bahçelievler / İstanbul

Acil Tercüme Taksim - [Beyoğlu]

Sıraselviler Cad. No. 3 Cengaver Han Kat: 4 D: 5 Taksim 34433 Beyoğlu/İstanbul

Acil Tercüme Ataşehir Şubesi

Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7/1 Kat: 5 D: 34, 34758 Ataşehir / İSTANBUL

Acil Tercüme Bakırköy Şubesi

Cevizlik Mah. Fahri Korutürk Cad. No. 40 Ali Işık İş Hanı Kat 1 Daire 8, 34142
Bakırköy/İstanbul

Acil Tercüme Beylikdüzü-Beykent

Cumhuriyet Mahallesi İstanbul Outlet Park AVM 374/111-112 Kat: 3, 34500 Beykent Büyükçekmece / İstanbul