Yeminli Tercüme Bürosu olarak 8 farklı şubemizle hizmet vermekteyiz. Fiyat ve bilgi almak için bize ulaşın: Whatsapp Hemen Ara E-Posta

Ekonomi ve Finans Tercümeleri

İşinizi dünyaya tanıtmak için, ilk başta reklamla yeni müşteriler ve firmalarla tanışmanız gerekiyor. Bu adımdan sonra toplantılar ve vizyon paylaşımlarıyla yeni firmaları kendinize bağladıktan sonra işin ekonomik ve finans kısmı başlıyor. Dünya çapında iş yapan bir firma olmak için ya da farklı ülkelere adım atmak için finansal gücünüzü kanıtlamanız lazım. Ekonomi dünyasının kendine has düzeni ve dili içerisinde bu kanıtlar ancak belgelerle olabilir. Peki, sayılar değişmeyebilir ama ekonomik terimler kültürler ve diller arasında değişiklik gösteriyorsa bunu nasıl yapacaksınız?

Ekonomi ve Finans Tercümelerinde, sektörü iyi bilen sadece Türkiye’de değil, farklı dillerdeki özel terimleri ve anlatımlara hakim uzman çevirmenlere ihtiyacınız var.Sizin için bu konuda uzman ekibimizi sizlerin hizmetinize sunmaktayız. Ekibimiz ekonomi/finans/bankacılık konularındaki (Banka Evrakı, Banka Hesap Cüzdanı, Banka Hesap Durum Belgesi, Banka Hesap Ekstresi, Banka Raporları, Banka Yazışmaları, Bankacılık Dokümanı, Bankacılık, Başvuru formları, Çalışma Ekonomisi, Ekonomi Bülteni, Ekonomik Analiz, Ekonomik Veri, Finans Bülteni, Finans Ekonomisi, Finansal Analiz, Finansal Destek Belgesi, Finansal Doküman, Finansal Evrak, Finansal Makale, finans modelleri, hesap denetimi, iş planları, Kar ve zarar raporları, konsolide finansal tablo ve raporlar, Makro ekonomik anket, Mali Tablo, menkul kıymetler ve fon izahnameleri, Öz sermaye araştırma, Sigorta poliçesi, strateji araştırmaları, Teknik Şartnameler, yatırım araçları kılavuzu ve pazarlama maddeleri, yönetim kurulu raporu ve yıllık raporlar…) konularında her türlü çevir hizmetinde  en ince detaya kadar işlem yapıyoruz. 

Ekonomi ve finans tercümesi, işinizin ve gelecek yaşantınız için yaptığınız planların güvencesini sağlıyor. Ekonomi ve finans tercümesi ileriye dönük size yardımları dokunabilir bazı hayallerinize daha kolay ulaşmanızı sağlayabilir.Yurtdışında gerek yaşamak gerekse gezmek için bile gidecek olsanız, ilgili makamlar sizden bu bilgileri talep edebiliyor. Aynı şekilde, şirketinizle iş yapmak isteyen yabancı yatırımcı ve müşteri bu tabloları kendi ülkesindeki uzmanlara göstermeden tek bir adım bile atmaz. Bu durumda yapılan en ufak tercüme hatası bile, tüm hayallerinizin çöpe gitmesine neden olabilir. 

Ülkemizde kullanılan bankacılık terimleriyle başka ülkelerde oturmuş terimler büyük farkılılık gösteriyor. Başarı öykünüzün devamlılık göstermesi için, ekonomi ve finans tercümesi çalışmalarında, işin gerçekten uzmanı olan, ilgili bölümlerde eğitim almış ekibimiz size tecrübeleriyle yardım edecek.