Yeminli Tercüman Kadrosu İle 72 Dilde Çeviri Hizmeti...
Türkiye'nin her yerine tercüme hizmetiEndonezyaca Tercüme

Endonezya’nın anadili olan Endonezyaca, yaklaşık 100 milyondan fazla kişi tarafından konuşuluyor. Giderek yaygınlık kazanan dilin öneminin artmasının nedeni, Endonezya’nın giderek gelişmesidir. Ülkemizin de Endonezya ile olan ilişkileri gelişiyor ve bu ilişkilerden kaynaklanan etkileşim çeviri hizmetlerini doğrudan etkiliyor. Ticari anlaşmalar, kültürel birliktelikler, turizm faaliyetleri ve daha birçok süreç, Endonezyaca tercüme çalışmasını yoğunlaştırıyor. 

Resmi evrak çeviri hizmeti 

Endonezya’dan ülkemize, ülkemizden de Endonezya’ya çeşitli sebeplerle birçok kişi seyahat ediyor. Bu seyahatler için birtakım resmi evraklara ihtiyaç duyulabiliyor. Bu evrakların çevirisi için ise, profesyonel bürolara ihtiyaç duyulabiliyor. Şuna dikkat edilmesi lazımdır: resmi evraklar, herhangi bir kişi tarafından tercüme edilemez. Çevirinin resmi nitelik kazanabilmesi için yeminli tercümen kaşesine ihtiyaç vardır. 

Bu ihtiyacı karşılayan kurumlar ise, profesyonel çeviri bürolarıdır. İstihdam edilen yeminli tercümanlar, çeviri işleminden sonra kaşelerini çeviri metnine eklerler. Böylece çeviri, resmiyet kazanabilir. Yeminli tercüman kaşesine ek olarak, noter tasdikleri talep edilebilir. Bu tasdiki almanın yolu ise, yeminli tercümanın kayıtlı olduğu notere başvurmaktır. Yeminli kişi tarafından yapılmayan tercümelerin resmi dairelerce kabul edilmesi mümkün değildir. Yeminli Tercüme genellikle resmi evraklar da ve devlet işlerin de kullanılır ve noter onaylı bir tercüme sistemidir.

Endonezyaca tercüme bürosu nasıl çalışıyor?

Büro tarafından hedeflenilen şey, müşteri memnuniyetidir. Bunun sağlanması için mütercimlerle editörler arasında sağlıklı bir iletişim vardır. Bürodaki çalışma modeli, tercüme işleminin doğruluğunu etkileyici önemli bir unsurdur. Mütercimin dile olan hakimiyetinin yanında, editörler tarafından yapılan ikinci bir denetim sayesinde yüzde yüz doğru metinlerin müşterilere teslim edilmesi sağlanıyor. 

Diğer bir husus ise, hızlı bir çeviri modelinin işletilmesidir. Buradaki hızlılıktan kasıt, makul bir süredir. Metnin karakter sayısına göre çeviri süresi değişebilir. Ancak her ne olursa olsun makul sürenin aşılması doğru değildir. Müşterilerin çok fazla bekletilmesi, işin geç teslimi gibi noktalar memnuniyeti zedeleyici etkenlerdir. 

Endonezyaca çeviri fiyatları, çevirisi yapılacak metnin karakter sayısına göre belirleniyor. Bazı metinler için ek hizmetlerin söz konusu olması muhtemeldir. Talep edilen ek hizmetlerde çeviri fiyatını artırabilir. Ancak ücretler piyasayla uyumlu ve uygundur.

Tags: Endonezyaca Tercüme

HEMEN ARAYIN

Acil Tercüme Kadıköy [Göztepe]

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Dilsiz Sokak No.: 1 Kat: 3 Daire: 8 34700
Çemenzar / Kadıköy / İSTANBUL

Acil Tercüme Kadıköy [Çarşı]

Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi, No. 26 Kat 3 Daire 6, 34714 Kadıköy/İstanbul (Giriş Yanyalı Fehmi Lokantasının Sol Tarafındaki Kapı)

Acil Tercüme Şirinevler Şubesi

Şirinevler Mah. Meriç Sok. Toyak İş Merkezi D Girişi No.: 2B 24, 34188
Bahçelievler / İstanbul

Acil Tercüme Taksim - [Beyoğlu]

Sıraselviler Cad. No. 3 Cengaver Han Kat: 4 D: 5 Taksim 34433 Beyoğlu/İstanbul

Acil Tercüme Ataşehir Şubesi

Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7/1 Kat: 5 D: 34, 34758 Ataşehir / İSTANBUL

Acil Tercüme Bakırköy Şubesi

Cevizlik Mah. Fahri Korutürk Cad. No. 40 Ali Işık İş Hanı Kat 1 Daire 8, 34142
Bakırköy/İstanbul

Acil Tercüme Beylikdüzü-Beykent

Cumhuriyet Mahallesi İstanbul Outlet Park AVM 374/111-112 Kat: 3, 34500 Beykent Büyükçekmece / İstanbul