Yeminli Tercüman Kadrosu İle 72 Dilde Çeviri Hizmeti...
Türkiye'nin her yerine tercüme hizmetiİskoçça Tercüme

İskoçya, Birleşik Krallık sınırları içerisinde bulunan bir özerk bölgedir. Burada yaşayan İskoçların dili, İskoçça’dır. İngiltere’nin bazı kentlerinde de yaygın olarak kullanılan dildir. Her İskoç, aynı zamanda da İngilizce bilmektedir. İskoçya’nın iki resmi dili vardır: Biri İskoçça, diğeri ise, İngilizce’dir. İskoçça tercüme taleplerini karşılamak için profesyonel ajanslardan hizmet desteği alabilirsiniz. Kendisine has yapısı olan dil, İngilizce’den de etkilenmiştir. Ancak bazı nüans farkları vardır. 

Tercüme işlemleri nasıl gerçekleştiriliyor?

Tercüme hizmeti, profesyonel bir iştir. Her dil bilen kişi tarafından tercüme hizmeti sunulamayabilir. Bunun nedeni, ticari ve hukuki metinler gibi özel projelere ait değişik kavram ve literatürdür. Bu tip tercüme taleplerinin profesyonel şekilde karşılanabilmesi için profesyonel bir büro tarafından çözüm sunulması şarttır. Bunun dışındaki tercüme işlemleri de, deneyimli çeviri ajansları tarafından hızlı ve yüzde yüz doğru bir şekilde yapılabilir fakat siz yine de tercüman tercümeyi yaptıktan sonra onu ikinci kez editörün kontrol etmesini söyleyiniz insanın gözünden kaçan hataların hepsini editör düzeltecektir ve daha doğru bir şekil de tercüme olacaktır.

İskoçça tercüme hizmeti için gelen talepler arasında resmi evrak tercümesi ilk sırada yer alıyor. Bu evrakların çevirisi titiz bir şekilde yerine getirilmelidir. Resmi kurumlara sunulacak çevirilerde yanlışlığın söz konusu olması, problemlerin doğmasına neden olabilir. Kimliğin, evlilik cüzdanının veya pasaport gibi resmi evrakın çevirisini yeminli tercümanlar yapmalıdır. 

Yeminli tercüman kimdir?

Yeminli tercüman, notere kayıtlı bir çeviri uzmanıdır. Dil becerisi kanıtlanmış ve resmi evrak çevirme yetkisi bulunan kişidir. Çeviri hizmetinde resmi niteliğe sahip olan mütercimdir. Dolayısıyla, resmi evrak çevirisinden sonra ihtiyaç duyulan yeminli tercüman parafını atacak kişidir. Bu kişi tarafından çevirisi yapılmayan resmi evrak tercümesine noter tasdiki almak mümkün değildir. Resmi dairedeki işlerin aksamaması için resmi evrak ve önemli belgelerinizi yeminli tercüman aracılığıyla hedef dile çevirtmeye önem vermelisiniz. 

İskoçça tercüme fiyatları ne kadar?

Tercüme fiyatları, bürodan büroya değişkenlik arz edebilir. Ancak her büro arasındaki fark, minimum düzeydedir. Önemli olanın kaliteye odaklı bir seçim olduğunu unutmamanızdır. Böylece, elinizdeki metnin en doğru şekilde hedef dile aktarımını sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken büronun referanslarını kontrol etmek ve sizin için sunacağı çözüm hakkında bilgi almaktır. İskoçça tercüme taleplerinizi en iyi şekilde karşılamak için hemen irtibata geçin!

Tags: İskoçça Tercüme

HEMEN ARAYIN

Acil Tercüme Kadıköy [Göztepe]

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Dilsiz Sokak No.: 1 Kat: 3 Daire: 8 34700
Çemenzar / Kadıköy / İSTANBUL

Acil Tercüme Kadıköy [Çarşı]

Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi, No. 26 Kat 3 Daire 6, 34714 Kadıköy/İstanbul (Giriş Yanyalı Fehmi Lokantasının Sol Tarafındaki Kapı)

Acil Tercüme Şirinevler Şubesi

Şirinevler Mah. Meriç Sok. Toyak İş Merkezi D Girişi No.: 2B 24, 34188
Bahçelievler / İstanbul

Acil Tercüme Taksim - [Beyoğlu]

Sıraselviler Cad. No. 3 Cengaver Han Kat: 4 D: 5 Taksim 34433 Beyoğlu/İstanbul

Acil Tercüme Ataşehir Şubesi

Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7/1 Kat: 5 D: 34, 34758 Ataşehir / İSTANBUL

Acil Tercüme Bakırköy Şubesi

Cevizlik Mah. Fahri Korutürk Cad. No. 40 Ali Işık İş Hanı Kat 1 Daire 8, 34142
Bakırköy/İstanbul

Acil Tercüme Beylikdüzü-Beykent

Cumhuriyet Mahallesi İstanbul Outlet Park AVM 374/111-112 Kat: 3, 34500 Beykent Büyükçekmece / İstanbul