Yeminli Tercüme Bürosu olarak 8 farklı şubemizle hizmet vermekteyiz. Fiyat ve bilgi almak için bize ulaşın: Whatsapp Hemen Ara E-Posta

Japonca Tercüme

Japonca Tercüme ticari hizmetlerde çok fazla kullanılan bir çeviri hizmetidir. Dünyanın en büyük ekonomilerinden birisine sahip olan Japonya’nın kendisine has alfabesi ve yapısı olan dili Japoncadır. Birçok ülke Japonya ile ticari faaliyetler içerisinde olduğu için Japonca yazılan metinlerin çeviri işlemini yapacak uzman tercümanlara ihtiyaç duyuyor. Ülkemizde, Japonya ile önemli ilişkileri olan ve bu ilişkilerden dolayı Japonca metinlerin tercümesini yapacak uzmanlara ihtiyaç duyan ülkelerden birisidir. 

Japonca metinlerin doğru ve anlaşılabilir şekilde çevirisi için kendisini yetiştirmiş, Japonca dil becerileri yüksek ve deneyimli tercümanlara ihtiyaç vardır. Bu tercümanların dile olan hakimiyetleri kadar, çevirisi yapılacak metnin alanıyla ilgili bilgi sahibi olmaları da önemlidir. Çevirisi yapılacak Japonca metinlerin önemli bir çoğunluğunu teknolojik aletlerin kullanım kılavuzu oluşturuyor. Bu kılavuzların doğru şekilde çevirisi için teknolojiyle ilgili kavramların bilinmesi lazımdır. 

Bu alandaki derinliğe sahip olmayan tercümanların başarılı çevirisinden söz edilmez. Bazı hatalar, teknolojik aletin yanlış kullanımına ve dolayısıyla birtakım zararların doğmasına neden olabilir. Bu tip bir durumla muhatap kalmamak için firma ve kurumların Japonca tercüme hizmetini doğru kanallardan almaları lazımdır. 

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Japonca en zor dillerden birisidir. Yapısı gereği öğrenilmesi ve öğrenen kişinin dil üzerindeki hakimiyetini sağlaması zaman alabilir. Bu nedenle çeviri yapabilecek kadar Japonca bilen birisinin deneyimi oldukça önemlidir. Firmamız, deneyimli Japonca mütercimleri istihdam eden en iyi kurumlardan birisidir. Müşterilerin çeviri için tarafımıza gönderdikleri Japonca metinler doğru ve hızlı şekilde hedef dile aktarılabilir. 

Japonca tercüme sürecinin en iyi şekilde yerine getirilmesi için iki aşamalı bir tercüme sürecinden bahsedebiliriz. Bu iki aşamalı süreci tüm diller için yapılan tercüme işlemlerinde de uyguladığımızı ifade edelim. Öncelikle çevirisi yapılacak metinin dili ve türü belirleniyor. Ondan sonra ise, dile ve ilgili türe hakim olan mütercim atanıyor. En kısa sürede tercüme işlemi tamamlanıyor. İşlem tamamlandıktan sonra metin direk müşteriye gönderilmiyor. Müşteriye hatasız ve güzel bir şekil de gönderilmek üzere gönderilmeden önce editör kontrolünden geçiyor onay alındığı zaman müşterimize metin gönderiliyor.

tags: japonca tercüme