Yeminli Tercüman Kadrosu İle 72 Dilde Çeviri Hizmeti...
Türkiye'nin her yerine tercüme hizmetiOsmanlıca Tercüme

Osmanlıca tercüme, Osmanlıca yazılan bir metnin ya da belgenin Türkçeye tercüme edilmesini ifade etmektedir. Bunun yanı sıra başka bir dilde yazılan metin ya da belgelerin Osmanlıcaya tercüme edilmesi de mümkündür. Osmanlıca ya da Osmanlı Türkçesi olarak adlandırılan dil, Osmanlı İmparatorluğu’nun resmi dilidir. 13.yüzyıl ile 20.yüzyıl arasında yoğun bir şekilde kullanılmıştır. Hem Türkler hem de Osmanlı Devleti himayesinde yaşayan azınlıklar tarafından konuşulan Osmanlıca; Farsça ve Arapçadan pek çok kelime almıştır. Bunun yanı sıra Osmanlıcadan günümüze kadar ulaşan çeşitli kelimeler de bulunmaktadır. Osmanlıca ile ilgili ilk kaynak ise Kanun-ı Esasi’dir. Günümüzde Osmanlıca var olan bir devlet sınırları içerisinde kullanmıyor olsa da Osmanlıca tercümeye talep oldukça yüksektir. Çünkü Türk devletleri ile ilgili eski kaynakları, edebi eserler günümüze ışık tutabilen bilgiler içermektedir. Bu bilgilere ulaşabilmek için de metinler Osmanlıca tercüme hizmeti ile tercüme edilmesi gerekmektedir. Bireyler Osmanlıca tercümeye oldukça yoğun bir şekilde talep göstermektedir. Peki, Osmanlı tercümenin kullanıldığı alanları aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Osmanlı Tercüme Hizmetinin Kullanım Alanları

Osmanlıca tercüme genellikle Osmanlıca yazılan belgelerin ve metinlerin tercümesinde kullanılan bir hizmettir. Osmanlıca günümüzde kullanılmayan bir dil olduğu için sözlü tercüme konusunda Osmanlıca tercüme hizmetinden faydalanmak pek mümkün değildir. Bu doğrultuda genellikle belgelerin ve edebi eserlerin tercümesi için Osmanlı tercüme hizmetine başvurulmaktadır. Bunun yanı sıra edebiyat okuyan öğrenciler ve Osmanlıca okuyan öğrencilerde Osmanlı tercüme hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bu tercümelerin ise çeşitli amaçlar için kullanıldığını ifade edebiliriz. Bu amaçlar ödev, proje gibi olabilmektedir. Bunların yanı sıra noter onaylı tercüme ve yeminli tercüme hizmetlerine de başvuru yapılabilmektedir.

Osmanlıca Tercüme de Aranan Kalite

Osmanlıca günümüzde aktif olarak kullanılmadığı ve Arap alfabesinden oluştuğu için öğrenilmesi oldukça zor olan bir dildir. Bu nedenle Osmanlıca tercüme hizmeti alırken kaliteli bir hizmet alacağından emin olmanız gerekmektedir. Bu noktada firmamızın sunduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Firmamızın sunduğu tercüme hizmetlerinden yararlanmak için tek yapmanız gereken firmamız ile iletişime geçmektedir. Bu doğrultuda tüm hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tags: Osmanlıca Tercüme

HEMEN ARAYIN

Acil Tercüme Kadıköy [Göztepe]

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Dilsiz Sokak No.: 1 Kat: 3 Daire: 8 34700
Çemenzar / Kadıköy / İSTANBUL

Acil Tercüme Kadıköy [Çarşı]

Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi, No. 26 Kat 3 Daire 6, 34714 Kadıköy/İstanbul (Giriş Yanyalı Fehmi Lokantasının Sol Tarafındaki Kapı)

Acil Tercüme Şirinevler Şubesi

Şirinevler Mah. Meriç Sok. Toyak İş Merkezi D Girişi No.: 2B 24, 34188
Bahçelievler / İstanbul

Acil Tercüme Taksim - [Beyoğlu]

Sıraselviler Cad. No. 3 Cengaver Han Kat: 4 D: 5 Taksim 34433 Beyoğlu/İstanbul

Acil Tercüme Ataşehir Şubesi

Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7/1 Kat: 5 D: 34, 34758 Ataşehir / İSTANBUL

Acil Tercüme Bakırköy Şubesi

Cevizlik Mah. Fahri Korutürk Cad. No. 40 Ali Işık İş Hanı Kat 1 Daire 8, 34142
Bakırköy/İstanbul

Acil Tercüme Beylikdüzü-Beykent

Cumhuriyet Mahallesi İstanbul Outlet Park AVM 374/111-112 Kat: 3, 34500 Beykent Büyükçekmece / İstanbul