Yeminli Tercüman Kadrosu İle 72 Dilde Çeviri Hizmeti...
Türkiye'nin her yerine tercüme hizmetiApostil Tercümesi - Apostil Çevirisi

Yurtdışı işlemlerinde kullanılmak üzere çıkarılan her resmi belge ve evrakın apostil onayına ihtiyacı vardır. Bu onay alınmadan resmi evrakın yurt dışındaki ilgili kuruma gönderilmesi halinde belge kabul edilmeyebilir. Lahey Antlaşmasına taraf olan ülkelerce resmi evrakların global geçerlilikleri için apostil şerhi zorunluluğu kabul edilmiştir. Türkiye’de bu ülkeler arasındadır. 

Hangi belgeler için apostil gerekebilir?

Ehliyet, diploma, evlilik cüzdanı ve yurt dışı işlemler için talep edilen her resmi belge için apostil şartı söz konusu olabilir. Bu durum, ilgili ülkenin konsolosluğu tarafından belirlenecek şartlarla da ilgili bir durumdur. Apostil şerhi alabilmek için ise, resmi belgenin yeminli tercüman büroları tarafından tercüme edilmesi gerekiyor. Aksi halde, noter tasdiki ve apostil şerhi veren Kaymakamlık gibi makamlardan gerekli işlemlerin tamamlanması mümkün olmaz. 

Apostil tercümesi nasıl gerçekleşiyor?

Yeminli tercüman tarafından yapılan çeviri işleminden sonra kaşe ve imza atılıyor. Daha sonra noter tasdiki ve apostil belgesi onayı için de kaymakamlık mührü gerekiyor. Apostil onayı, valilikler tarafından da verilebiliyor. Tercümesi yeminli mütercimler tarafından yapılmayan belgelerin noterden tasdik alabilmesi mümkün değildir. Dolayısıyla bu kişilerin belgelerine apostil almaları ve resmi kurumlara sunmaları zordur. 

Apostil tercüme ücreti ne kadardır?

Belgenin karakter sayısına ve içeriğine göre tercüme fiyatı değişebilir. Ancak apostil almak için herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Kaymakamlıklar, apostil tasdiki için ücret talep etmeyebilir. Ancak yeminli tercümesi bürolarından çevrilen metnin noter tasdiki için ücret ödemek durumdasınız. 

Kurumsal çeviri büroları tarafından resmi işlemler için kullanılacak belgelerinizi yeminli tercüman kaşesine sahip olarak hızlı şekilde tercüme ettirebilirsiniz. Noter ve apostil tasdiki almak için yeminli tercüman bürolarında tercüme edilen belgelerin esas alındığını asla unutmamalısınız. Aksi halde, zaman kaybı yaşayabilirsiniz. 

Tags: Apostil Tercümesi,  Apostil Çevirisi

HEMEN ARAYIN

Acil Tercüme Kadıköy [Göztepe]

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Dilsiz Sokak No.: 1 Kat: 3 Daire: 8 34700
Çemenzar / Kadıköy / İSTANBUL

Acil Tercüme Kadıköy [Çarşı]

Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi, No. 26 Kat 3 Daire 6, 34714 Kadıköy/İstanbul (Giriş Yanyalı Fehmi Lokantasının Sol Tarafındaki Kapı)

Acil Tercüme Şirinevler Şubesi

Şirinevler Mah. Meriç Sok. Toyak İş Merkezi D Girişi No.: 2B 24, 34188
Bahçelievler / İstanbul

Acil Tercüme Taksim - [Beyoğlu]

Sıraselviler Cad. No. 3 Cengaver Han Kat: 4 D: 5 Taksim 34433 Beyoğlu/İstanbul

Acil Tercüme Ataşehir Şubesi

Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7/1 Kat: 5 D: 34, 34758 Ataşehir / İSTANBUL

Acil Tercüme Bakırköy Şubesi

Cevizlik Mah. Fahri Korutürk Cad. No. 40 Ali Işık İş Hanı Kat 1 Daire 8, 34142
Bakırköy/İstanbul

Acil Tercüme Beylikdüzü-Beykent

Cumhuriyet Mahallesi İstanbul Outlet Park AVM 374/111-112 Kat: 3, 34500 Beykent Büyükçekmece / İstanbul