Yeminli Tercüman Kadrosu İle 72 Dilde Çeviri Hizmeti...
Türkiye'nin her yerine tercüme hizmetiEhliyet Tercümesi - Ehliyet Çevirisi

Trafiğe çıkma yeterliliğinizin olduğunu gösteren ehliyet belgesi, küresel bir geçerliliğe sahiptir. Ancak bazı ülkeler sahip olduğunuzun ehliyet belgesinin tercümesini talep edebilir. Bu durum, her işlem için geçerli değildir. Daha çok yurt dışlında çalışacak kişilerden talep edilebilir. Ehliyet tercümesi işleminin sağlıklı şekilde yerine getirilebilmesi için profesyonel çeviri bürolarından destek alınması lazımdır. 

Ehliyet çevirisi nerde yapılabilir?

Resmi kurumların talep ettiği ehliyet çevirisi, yine resmi bir belge niteliğinde olması lazımdır. Çeviri yapılan belgenin resmiyet kazanabilmesi için de noter tasdikine ihtiyaç vardır. Kimi resmi kurumlar, sadece yeminli tercüman kaşesi talep edebilir. Noter tasdikine gerek duymayabilir. Ehliyet tercümesi için herhangi birinden yardım almanız halinde belgenizin noter tarafından tasdik edilmesi mümkün olmaz. Yeminli tercüman imzası ve kaşesi bulunmayan çeviri, noter tarafından tasdik edilmez. 

Yeminli tercüman bürolarından almadan yapılan çevirilerin resmi kurumlara sunulması zaman kaybına neden olur. Çünkü resmi kurum tarafından ilgili belge çevirisi asla kabul edilmez. Bu da, işlemlere yeniden başlamak durumunda kalmanıza neden olabilir. Bu tür bir durumla muhatap olmamak için ehliyet tercüme işlemini yeminli tercüman bürolarında yaptırmalısınız. 

Yeminli tercüme bürosu tarafından yapılan çeviri işleminden sonra noter tasdiki alabilirsiniz. Bazı resmi kurumlar, noter tasdiki istemeyebilir. Ancak genelde, talep edilen bir işlemdir. Yeminli tercüman bürosunun kayıtlı olduğu notere giderek, üzerinde yeminli tercüman ve büronun isminin yazılığı olduğu, kaşe ve tarih gibi bilgilerin yer aldığı ehliyet çevirisini tasdik ettirebilirsiniz. 

Ehliyet çeviri ne kadardır, ne kadar sürede tamamlanır?

Ehliyet, kapsamlı bir belge türü değildir. Bu nedenle, çok hızlı bir şekilde hedef dile tercüme edilebilir. Tercüme işlemi, editör kontrolü de dahil olmak üzere yaklaşık 15 dakika kadardır. Ücret tarifesi de, oldukça uygundur. Sadece noter tasdik için kayda değer bir ücret ödemesi yapabilirsiniz. Ehliyet çevirisi hizmetini hızlı, uygun fiyata ve güvenli bir şekilde almak için mutlaka yeminli tercüman bürolarına başvuru yapınız. Kurumsal hizmet modeline sahip çözümlerden yararlanınız.

Tags: Ehliyet Tercümesi,  Ehliyet Çevirisi

HEMEN ARAYIN

Acil Tercüme Kadıköy [Göztepe]

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Dilsiz Sokak No.: 1 Kat: 3 Daire: 8 34700
Çemenzar / Kadıköy / İSTANBUL

Acil Tercüme Kadıköy [Çarşı]

Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi, No. 26 Kat 3 Daire 6, 34714 Kadıköy/İstanbul (Giriş Yanyalı Fehmi Lokantasının Sol Tarafındaki Kapı)

Acil Tercüme Şirinevler Şubesi

Şirinevler Mah. Meriç Sok. Toyak İş Merkezi D Girişi No.: 2B 24, 34188
Bahçelievler / İstanbul

Acil Tercüme Taksim - [Beyoğlu]

Sıraselviler Cad. No. 3 Cengaver Han Kat: 4 D: 5 Taksim 34433 Beyoğlu/İstanbul

Acil Tercüme Ataşehir Şubesi

Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7/1 Kat: 5 D: 34, 34758 Ataşehir / İSTANBUL

Acil Tercüme Bakırköy Şubesi

Cevizlik Mah. Fahri Korutürk Cad. No. 40 Ali Işık İş Hanı Kat 1 Daire 8, 34142
Bakırköy/İstanbul

Acil Tercüme Beylikdüzü-Beykent

Cumhuriyet Mahallesi İstanbul Outlet Park AVM 374/111-112 Kat: 3, 34500 Beykent Büyükçekmece / İstanbul