Yeminli Tercüman Kadrosu İle 72 Dilde Çeviri Hizmeti...
Türkiye'nin her yerine tercüme hizmetiEvlilik (Evlenme) Cüzdanı Tercümesi - Çevirisi

Yurt dışındaki bazı işlemlerin gerçekleşebilmesi için evlilik cüzdanı örneği talep edilebilir. Bu belgenin tercüme edilerek resmi kuruma sunulması gereklidir. Bu bakımdan kurumsal ve yeminli tercüme bürolarının tercih edilmesi gereklidir. Böylece, tercümen hem hızlı hem de sağlıklı bir şekilde yapılması mümkün olabilir. Evlilik cüzdanı tercümesi için farklı kanallardan çözüm aramak, belgenin resmiliğini sağlamaz. 

Neden yeminli tercümen çevirisi gerekiyor?

Yeminli tercümanlar, notere kaydı olan ve belirli şartlara göre çalışan kişileri ifade ediyor. Bunların imzaladıkları belgenin resmilik kazanması söz konusudur. Resmi kurumlara sunulacak tercüme metinlerinin resmiyet kazanması şarttır. Aksi halde, kabul edilme ihtimalleri düşüktür. Her kurum, çevirisi yapılan metnin kabul edilmesi için gereken kuralları açıklamıştır. Bazı kurumlar, yeminli tercüman kaşesini yeterli bulmaktadır. Bazı kurumların ise, noter tasdiki şartı vardır.  

Evlilik cüzdanı çevirisi, notere kayıtlı bir tercüman tarafından yapılmamış olabilir. Bu durumda, belgenin noter tasdiki alabilmesi imkansızdır. Resmi nitelik kazanmayan çevirinin ilgili kuruma ibraz edilmesi halinde belge kabul edilmez. Bu da, işlemlerinizin aksamasına ve zaman kaybetmenize neden olabilir. Yapmanız gereken ise, evlilik cüzdanı tercümesi için yeminli bürolarla çalışmaktır. 

Evlilik cüzdanı çevirisi ne kadar sürede tamamlanıyor?

Evlilik cüzdanı belgesinin tercüme işlemleri kısa süre içerisinde tamamlanabilir. Karakter sayısı açısından küçük metinlerin çeviri uzun sürmüyor. Ancak resmi belgenin dikkatli şekilde tercüme edilmesi lazımdır. Uzman tercüman tarafından hedef dile çeviri işlemi tamamlandıktan sonra, editör kontrolü yapılıyor. Böylece, hiçbir hataya yer verilmeden evlilik cüzdanı tercüme işlemi sonlandırılıyor. Çevrisi yapılan belgeye noter tasdiki gerekebilir. Bunun için çeviri yaptırılan büronun kayıtlı olduğu notere başvurmanız lazımdır. 

Evlilik cüzdanı çeviri fiyatları oldukça uygundur. Hacimli bir yapıya sahip olmayan evlilik cüzdanı için uygun fiyatlardan çeviri imkanı sunuluyor. Hızlı, uygun ve sağlıklı çeviri işlemlerinden yararlanmak adına mutlaka kurumsal çeviri büroları üzerinden hizmet talebinizi gerçekleştirin.

Tags: Evlilik Cüzdanı Tercümesi,  Evlilik Cüzdanı Çevirisi,

HEMEN ARAYIN

Acil Tercüme Kadıköy [Göztepe]

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Dilsiz Sokak No.: 1 Kat: 3 Daire: 8 34700
Çemenzar / Kadıköy / İSTANBUL

Acil Tercüme Kadıköy [Çarşı]

Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi, No. 26 Kat 3 Daire 6, 34714 Kadıköy/İstanbul (Giriş Yanyalı Fehmi Lokantasının Sol Tarafındaki Kapı)

Acil Tercüme Şirinevler Şubesi

Şirinevler Mah. Meriç Sok. Toyak İş Merkezi D Girişi No.: 2B 24, 34188
Bahçelievler / İstanbul

Acil Tercüme Taksim - [Beyoğlu]

Sıraselviler Cad. No. 3 Cengaver Han Kat: 4 D: 5 Taksim 34433 Beyoğlu/İstanbul

Acil Tercüme Ataşehir Şubesi

Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7/1 Kat: 5 D: 34, 34758 Ataşehir / İSTANBUL

Acil Tercüme Bakırköy Şubesi

Cevizlik Mah. Fahri Korutürk Cad. No. 40 Ali Işık İş Hanı Kat 1 Daire 8, 34142
Bakırköy/İstanbul

Acil Tercüme Beylikdüzü-Beykent

Cumhuriyet Mahallesi İstanbul Outlet Park AVM 374/111-112 Kat: 3, 34500 Beykent Büyükçekmece / İstanbul