Yeminli Tercüman Kadrosu İle 72 Dilde Çeviri Hizmeti...
Türkiye'nin her yerine tercüme hizmetiİkametgah (Yerleşim Yeri Belgesi) Tercümesi - Çevirisi

Resmi kurum ve makamlar tarafından en çok talep edilen belgeler arasında yerleşim yerini gösteren ikametgah birinci sırada yer alıyor. Yurt dışına çıkacak kişiler için de ikametgah talep edilen belgeler arasındadır. Bu nedenle çeviri büroları tarafından sunulan ikametgah tercümesi hizmetine ihtiyacınız olabilir. 

Hangi durumlar için ikametgah tercümesi talep ediliyor?

Herhangi bir turistlik gezi için yapılacak yurt dışı seyahatlerinde ikametgah belgesinin tercümesi istenmeyebilir. Yine de, bazı ülkelerin turistler için de ikametgah belgesinin tercümesini zorunlu tuttuğunu ifade edebiliriz. Bu belge, çalışma veya oturma izni için talep edilen belgeler arasındadır. Ticari bir nedenden dolayı yurt dışına çıkacak kişilerden de talep edilebilir. 

İkametgah tercümesi belgesinin resmi bir kuruma ibraz edileceği için yeminli tercümanlar tarafından hedef dile çevrilmesi lazımdır. Herhangi bir kişi tarafından hedef dile aktarılan belgenin resmi kuruma sunulması halinde kabul edilmeme ihtimali yüksektir. Bu da, ilgili kurumdaki işinizi uzatabilir ve zaman kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, yeminli tercüme bürolarından hizmet almalısınız. 
Bazı kurumlar, yeminli tercüme imzasının bulunduğu ikametgah tercümesini kabul edilebilir. Ancak bazı kurumlar için yeminli tercümen kaşe ve imzasının olduğu çeviri belgesi yeterli olmaz. Ekstra olarak, noter tasdiki de talep edilebilir. Bunun için de yeminli tercüme bürosuyla çalışmanız gerekiyor. Yeminli tercümen imzası bulunmayan bir belgenin noter tarafından tasdik edilmesi söz konusu olmaz. Dolayısıyla, belgenizi arzu edildiği şekliyle sunmanız zorlaşabilir. 

İkametgah tercümesi ne kadar sürede tamamlanıyor?

Yerleşim yerini gösteren belge A4 sayfası kadardır. Belge için kullanılan karakter sayısı da oldukça düşüktür. Bu nedenle, çok kısa süre içerisinde çeviri tamamlanabilir. Yeminli tercümen tarafından yapılan çeviri, editör tarafından kontrol edilir ve daha sonra teslimi yapılabilir. Belgeyi aldıktan sonra noter tasdik için yeminli büronun kayıtlı olduğu noter kurumuna gidilmelidir. Farklı bir noter kurumuna gidilmesi halinde belge imzalanmayabilir.

Tags: İkametgah Tercümesiİkametgah Çevirisi,  Yerleşim Yeri Belgesi Çevirisi

HEMEN ARAYIN

Acil Tercüme Kadıköy [Göztepe]

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Dilsiz Sokak No.: 1 Kat: 3 Daire: 8 34700
Çemenzar / Kadıköy / İSTANBUL

Acil Tercüme Kadıköy [Çarşı]

Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi, No. 26 Kat 3 Daire 6, 34714 Kadıköy/İstanbul (Giriş Yanyalı Fehmi Lokantasının Sol Tarafındaki Kapı)

Acil Tercüme Şirinevler Şubesi

Şirinevler Mah. Meriç Sok. Toyak İş Merkezi D Girişi No.: 2B 24, 34188
Bahçelievler / İstanbul

Acil Tercüme Taksim - [Beyoğlu]

Sıraselviler Cad. No. 3 Cengaver Han Kat: 4 D: 5 Taksim 34433 Beyoğlu/İstanbul

Acil Tercüme Ataşehir Şubesi

Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7/1 Kat: 5 D: 34, 34758 Ataşehir / İSTANBUL

Acil Tercüme Bakırköy Şubesi

Cevizlik Mah. Fahri Korutürk Cad. No. 40 Ali Işık İş Hanı Kat 1 Daire 8, 34142
Bakırköy/İstanbul

Acil Tercüme Beylikdüzü-Beykent

Cumhuriyet Mahallesi İstanbul Outlet Park AVM 374/111-112 Kat: 3, 34500 Beykent Büyükçekmece / İstanbul