Yeminli Tercüman Kadrosu İle 72 Dilde Çeviri Hizmeti...
Türkiye'nin her yerine tercüme hizmetiNüfus Cüzdanı (Kimlik) Tercümesi - Çevirisi

Nüfus cüzdanı, resmi işlemler için en çok talep edilen belgelerden biridir. Gerek yurt içindeki işlemler, gerekse de, yurt dışına çıkmak adına yapılacak işlemlerde nüfus cüzdanı talep edilen belgeler arasında yer alıyor. Herhangi bir yurt dışı işlemi için nüfus cüzdanı tercümesi olan belgenin teslim edilmesi gerekebilir. Bunun için yeminli tercüman bürolarından kimlik tercüme hizmeti alınmalıdır. 

Neden yeminli tercüman?

Resmi kurumlara sunulacak belgenin resmiyet kazanması lazımdır. Herhangi bir kişiye çevirisi yapılan belgenin gelişigüzel bir şekilde resmi kuruma sunulması mümkün değildir. Bu nedenle, yeminli tercüman ve bürolar vardır. Bu bürolar, resmi evrakların çevirisini yapıyor ve yeminli tercüman kaşesini atıyor. Bu kaşe veya imza, noter tasdiki için gereklidir. Tercümesi yapılan belgenin yeminli mütercim kaşesi olmadan tasdik edilmesi söz konusu değildir. 

Şunu ifade edebiliriz: nüfus cüzdanı çeviri ihtiyacınızı herhangi bir kişiye yaptırdınız. Bu kişiden alınan belgenin resmi kuruma sunulması halinde kabul edilmez. Bu da, işlerinizin aksaması demektir. Acilen resmi kuruma teslim etmeniz gereken evrakın doğrusunu yaptırmak için zaman kaybetmiş olursunuz. Dolayısıyla, resmi kuruma sunulacak her belge için yeminli tercümandan yardım alınız. Bu işlemlerinizi daha kolay hale getirecektir. 

Kimlik tercümesi çeşitli başvurular için talep edilebilir. Vize başvuruları başta olmak üzere, çalışma ve oturma izni, eğitim gibi müracaatlarda kimliğin tercümesi istenebilir. 

Nüfus cüzdanı tercümesi ne kadardır?

Nüfus cüzdanı tercümesi için yüksek bir ücret talep edilmez. Talep edenlere karşı dikkatli olmak lazımdır. Yeminli tercüman kaşesi ve imzasından dolayı, sayfa başı ücret tarifesinden daha farklı bir ücret talep edilebilir.

Bu da, tercüme piyasası uygulamasına aykırı değildir ve fahiş ücret sınıfına girmez. 

Nüfus cüdanı çevirisi kısa sürede tamamlanır ve sahibine teslim edilebilir. Editör kontrolü de dahil olmak üzere çeviri işlemi yaklaşık olarak 10 dakika kadardır. Kurumsal çeviri bürolarından yardım almanız halinde işinizin kısa süre içerisinde tamamlanması mümkündür. Hızlı, doğru ve kaliteli çeviri için kurumsal hizmet profiline sahip kurumlardan çeviri talep edebilirsiniz.

Tags: Nüfus Cüzdanı Tercümesi,  Nüfus Cüzdanı Çevirisi,  Kimlik Tercüme

HEMEN ARAYIN

Acil Tercüme Kadıköy [Göztepe]

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Dilsiz Sokak No.: 1 Kat: 3 Daire: 8 34700
Çemenzar / Kadıköy / İSTANBUL

Acil Tercüme Kadıköy [Çarşı]

Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi, No. 26 Kat 3 Daire 6, 34714 Kadıköy/İstanbul (Giriş Yanyalı Fehmi Lokantasının Sol Tarafındaki Kapı)

Acil Tercüme Şirinevler Şubesi

Şirinevler Mah. Meriç Sok. Toyak İş Merkezi D Girişi No.: 2B 24, 34188
Bahçelievler / İstanbul

Acil Tercüme Taksim - [Beyoğlu]

Sıraselviler Cad. No. 3 Cengaver Han Kat: 4 D: 5 Taksim 34433 Beyoğlu/İstanbul

Acil Tercüme Ataşehir Şubesi

Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7/1 Kat: 5 D: 34, 34758 Ataşehir / İSTANBUL

Acil Tercüme Bakırköy Şubesi

Cevizlik Mah. Fahri Korutürk Cad. No. 40 Ali Işık İş Hanı Kat 1 Daire 8, 34142
Bakırköy/İstanbul

Acil Tercüme Beylikdüzü-Beykent

Cumhuriyet Mahallesi İstanbul Outlet Park AVM 374/111-112 Kat: 3, 34500 Beykent Büyükçekmece / İstanbul