Yeminli Tercüman Kadrosu İle 72 Dilde Çeviri Hizmeti...
Türkiye'nin her yerine tercüme hizmetiSabıka Kaydı (Adli Sicil Kaydı) Tercümesi - Çevirisi

Resmi birtakım işler için en çok talep edilen belgeler arasında adli sicil belgesi yer alıyor. Kişinin sabıka kaydı olup olmadığını gösteren belge, kişinin kanunlara uyarak yaşadığının bir göstergesidir. Bu nedenle, resmi kurumlar tarafından talep edilebilir. Sabıka kaydı tercümesi, yurt dışı işlemleri için gereken bir belgedir. Kişinin çalışma veya oturma izni almak için tamamlaması gereken belgeler arasında yer alıyor. Ayrıca turistlik amaçlı yurt dışı seyahatlerinde de ibraz edilmesi gereken belgelerden birisidir. 

Sabıka kaydı çevirisi kim tarafından yapılmalıdır?

Bazı kişilerin düştüğü hatalar var. Sabıka kaygı alan bir kişinin tercüme işlemini kendi veya dil bilen bir arkadaşı tarafından yapılması doğru değildir. Bu şekilde tercüme edilen belge, resmi nitelik taşımaz. Resmi kurumlara, resmi geçerliliği olan belgelerin sunulması lazımdır. Bu da, tercümesi istenilen belgenin herkes tarafından tercüme edilemeyeceğinin bir şartıdır. Yeminli tercüman tarafından çevrilen sabıka kaydı belgesine imza ve kaşe atılır. Daha sonra da, noterde tasdik edilir. Böylece belge, resmi kurumlara sunulabilir. 

Sabıka kaydı tercümesi, yeminli tercüman tarafından yapılmak zorundadır. Yeminli tercüman imzası bulunmayan belgenin noter tarafından tasdik edilmesi mümkün değildir. Bazı kurumlar, sadece yeminli tercüman kaşesini yeterli görebilir. Bu tercümanlar, noter tarafından yetkilendirilen ve belli birtakım şartlara göre vazifelendirilen kişilerdir. Dolayısıyla, çevirileri güvenlidir ve resmi nitelik taşıyabilir. 

Yine de bazı kurumlar yeminli tercüman kaşesini yeterli bulmaz. Ek olarak, noter tasdiki talep edebilir. Bu durumda, sabıka kaydı çevirisi yapıldıktan sonra ilgili tercümanın veya büronun kayıtlı olduğu notere tasdik için müracaat edilmelidir. Bu işlemlerden sonra belge resmi kuruma ibraz edilebilir ve onaylanır. 

Sabıka kaydı çevirisi ne kadar sürede tamamlanır?

Sabıka kaydı tercümesi için uzunca bir süre beklemenize gerek yoktur. Oldukça kısa bir metindir. Bu nedenle, tercüme işlemi de kısa süre içerisinde tamamlanır ve size teslim edilebilir. Tercüme işleminden alınan ücret de uygundur. Kurumsal tercüme bürolarından acil olan sabıka kaydı çevirisi için hizmet alabilirsiniz. 

Tags: Sabıka Kaydı Tercümesi,  Sabıka Kaydı Çevirisi,  Adli Sicil Kaydı Tercümesi

HEMEN ARAYIN

Acil Tercüme Kadıköy [Göztepe]

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Dilsiz Sokak No.: 1 Kat: 3 Daire: 8 34700
Çemenzar / Kadıköy / İSTANBUL

Acil Tercüme Kadıköy [Çarşı]

Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesi, No. 26 Kat 3 Daire 6, 34714 Kadıköy/İstanbul (Giriş Yanyalı Fehmi Lokantasının Sol Tarafındaki Kapı)

Acil Tercüme Şirinevler Şubesi

Şirinevler Mah. Meriç Sok. Toyak İş Merkezi D Girişi No.: 2B 24, 34188
Bahçelievler / İstanbul

Acil Tercüme Taksim - [Beyoğlu]

Sıraselviler Cad. No. 3 Cengaver Han Kat: 4 D: 5 Taksim 34433 Beyoğlu/İstanbul

Acil Tercüme Ataşehir Şubesi

Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7/1 Kat: 5 D: 34, 34758 Ataşehir / İSTANBUL

Acil Tercüme Bakırköy Şubesi

Cevizlik Mah. Fahri Korutürk Cad. No. 40 Ali Işık İş Hanı Kat 1 Daire 8, 34142
Bakırköy/İstanbul

Acil Tercüme Beylikdüzü-Beykent

Cumhuriyet Mahallesi İstanbul Outlet Park AVM 374/111-112 Kat: 3, 34500 Beykent Büyükçekmece / İstanbul